İmam-Hatip Lisesi Mezunları 'ÖSS şartı aranmadan Bulgaristan’da Üniversiteli olabilirler !'

İmam-Hatip Lisesi  Mezunları  ÖSS  şartı aranmadan Bulgaristan’da Üniversiteli  olabilirler !

Türkiye’de  İmam-Hatip Lisesi mezunu  öğrenciler  başarılı olabildikleri halde Türkiye’deki  üniversitelere yerleşememekte ya da kıyafet yasası ile karşılaşmaktadırlar. Oysa ki bir şeyi unutmaktalar;  yanı başlarında olan Bulgaristan üniversitelerinde ne kıyafet ne de öss gibi bi engele takılmadan istedikleri bölümde okuyabilirler. Ayrıca bayan  İmam-Hatipli öğrenciler rahat bi şekilde gezebilir ve eğitimlerini alabilirler. Bulgaristan Türkiye’ye sadece 7 saat uzaklıkta olan bir komşu ülkemizdir. Eğitim alanında Türkiye ile birçok anlaşma yaparak aralarındaki ilişkileri sadece ticaret ile sınırlı tutmamış eğitim dünyasında da  pekiştirmiştir.

Bir çok İmam Hatip Lisesi mezunu öğrenci sadece lise diplomasıyla Tıp, Eczacılık, Mühendislik, Diş Hekimliği, Uluslararası İlişkiler, Psikoloji bölümlerinde eğitimlerini sürdürmektedirler. Bulgaristan’da okuyan öğrencilerle yapılan söyleşide şunların altını çizdiler “ Burası serbest ve özgür bir ülke, istediğiniz şekilde okula girebiliyor, ne ırkçılıkla ne de Türk öğrenciler tarafından bir dışlamaya maruz kalıyorsunuz. Neden Türkiye’de Y.Ö.K’ ün ve üniversitelerin bizlere yapılan kısıtlamalarına rağmen senelerimizi beklemekle geçirelim.” diyerek buraya gelmek isteyen öğrencilerin bu tavsiyelerine şunları da ekleyerek bitirdiler. ”Bulgaristan’da eğitim Avrupa’da ve Türkiye’de tanınmaktadır. Yurtdışı eğitim anlamında güvenli, kaliteli ve en ucuz bir yerdir. Bizler buradayız tüm arkadaşlarımıza da öğrencilik hayatı boyunca başarılar dileriz.” şeklinde söyleşi son buldu. Tüm Türk öğrencilerimize biz de eğitim hayatlarında başarılar diliyoruz.

BAĞLANTILAR

BULGARİSTAN'DA EĞİTİM

AVRUPA’DA EĞİTİM DENİLDİĞİNDE YAKINLILIĞI VE YAŞAM STANDARTLARI İLE BULGARİSTAN SON YILLARDA ÖĞRENCİLERİN İLGİ GÖSTERİDİĞİ BİR ÜLKE HALİNE GELMİŞTİR. YURTDIŞI EĞİTİM DENİNCE İLK OLARAK AKILLARA GELEN BULGARİSTAN’DA EĞİTİMDİR .RUSYA’DA EĞİTİM,ROMANYA’DA EĞİTİM,SARAYBOSNA’DA EĞİTİM,UKRAYNA’DA EĞİTİM ALMAK Y.Ö.K DENKLİĞİ VERİLMEDİĞİNDEN HERKES İÇİN TERCİH SEBEBİ OLMAKTAN TAMAMEN ÇIKMIŞTIR.

BULGARİSTAN’DA 26 TANE DEVLET ÜNİVERSİTESİ TÜRK ÖĞRENCİLERE KAPILARINI AÇMIŞTIR. BU 26 TANE DEVLET ÜNİVERSİTESİNDE TIP ECZACILIK MÜHENDİSLİK HUKUK İŞLETME SANAT SPOR VB. BÖLÜMLER ALAN AYKIRIMI OLMAKSIZIN ÖĞRENCİ KABUL ETMEKTEDİR. YURTDIŞI EĞİTİM DENİNCE ÖSS’NİN DENKLİK KONUSU SORUN GİBİ GÖZÜKSEDE BULGARİSTAN İÇİN BU SORUN DEĞİLDİR.


BULGARİSTAN ÜNİVERSİTELERİ Y.Ö.K TARAFINDAN TAMAMEN TANINMAKTADIR.TÜRKİYE’DEKİ GİBİ ÜNİVERSİTE SINAVININ OLMADIĞI BULGARİSTAN’DA ÜNİVERSİTEYE GİRMEK ÇOK DAHA KOLAY.KAZANDIĞINIZ BÖLÜMDE DEĞİLDE İSTEDİĞİNİZ BÖLÜMDE OKUYUN.BULGARİSTAN’DA ÖĞRENCİLERİN İSTEDİĞİ BÖLÜMLERİ SEÇME İMKANLARI MEVCUT HERHANGİ BİR SINAV ŞARTI ARANMAKSIZIN SADECE LİSEDEKİ İLGİLİ ALAN DERSİNİZİN NOTUYLA İSTEDİĞİNİZ HER BÖLÜMDE OKUYABİLİRSİNİZ. YURT DIŞI EĞİTİMDE UCUZ VE KALİTELİ EĞİTİM İÇİN BULGARİSTAN ÜNİVERSİTELERİ TERCİH GÖRMEKTEDİR. BULGARİSTAN ÜNİVERSİTELERİNDEN TÜRKİYE’DEKİ ÜNİVERSİTELERE GEÇİŞ YAPMAKTA MÜMKÜNDÜR.

OKULLARA KAYIT AŞAMASINA GELİNCE BULGARİSTAN ÜNİVERSİTELERİNİN TÜRKİYE’DEKİ TEMSİLCİLİĞİ TARAFIMIZDAN ALINMIŞ OLUP BULGARİSTAN ÜNİVERSİTELERİNE KAYIT SORUNSUZ VE GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE YAPILMAKTADIR.


YURTDIŞINDA KALİTELİ EĞİTİME AYAK BASMANIN İLK YOLU GÜVENLİ DANIŞMANLIK FİRMASI SEÇMEK İLE BAŞLAR. BULGARİSTANA GELDİĞİNİZ İLK DAKİKADAN İTİBAREN HER TÜRLÜ İŞLERİNİZİ HALLEDİCEK BİR FİRMA BULMAK OLDUKÇA ZORDUR.AMA YILLARDIR BU SEKTÖRDE OLAN FİRMAMIZ YOLA ÇIKTIĞI İLK GÜNDEN BERİ ‘’ÖSS ŞARTI ARANMADAN BULGARİSTAN’DA ÖZGÜRCE EĞİTİM ‘’ SLOGANIYLA EĞİTİM BULGARİA DANIŞMALIĞI SİZ ÖĞRECİLERE HER KOŞULDA DESTEK VERMEKTEDİR. SİZ YETERKİ İSTEYİN ÜNİVERSİTELİ OLMAK ARTIK HAYAL DEĞİL BULGARİSTAN ÜNİVERSİTELERİ SİZLERİ BEKLİYOR…